Следуя рекомендациям Круглого стола (состоялся 25.07.14 в Киеве) Ассоциация ВОКК продолжила работу по активизации работы государственных структур в вопросе присоединения Украины к Конвенции МОТ о труде в морском судоходстве (Конвенция МОТ - 2006).

Направлены писма-обращения в адрес Президента Украины Порошенко П.А., Премьер-министра Украины Яценюка А.П., главы ВРУ Турчинова А.В.

Цель обращений - обратить внимание руководства государства на недопустимость затягивания процесса ратификации данной Конвенции, перекладывания ответственности за подготовительный  к ратификации процесс. Одним из требований обращения является четкое определения Министерства социальной политики Украины ответственной институцией за решение данного вопроса.

 

А  с  о  ц  і  а  ц  і  я

«Всеукраїнське об'єднання крюінгових компаній»

 

А  с  с  о  ц  и  а  ц  и  я

«Всеукраинское объединение крюинговых компаний»

 

Україна, м. Київ,

вул. Боричів Тік, № 33/6 Літера А

тел/факс: +380 44 3913865

e-mail:info@vakk.com.ua www:vokk.com.ua

 

Украина, г. Киев,

ул. Боричев Тик, № 33/6 Литера А

тел/факс: +380 44 3913865

e-mail:info@vakk.com.ua www:vokk.com.ua

         

 

№ 08/08  «12» серпня 2014 г.

 

 

 

Президенту України

ПОРОШЕНКУ П.О.

Шановний пане Президент!

      Асоціація «Всеукраїнське об’єднання крюінгових компаній», що опікується розвитком сфери працевлаштування фахівців морської галузі, засвідчує Вам свою повагу та підтримку рішучих дій, насамперед, з відновлення миру в Україні та забезпечення економічного розвитку й незалежності нашої держави,  добробуту кожного її громадянина.

Інформуємо Вас, що 25 липня 2014 року за ініціативи Асоціації «Всеукраїнське об’єднання крюінгових компаній» у м. Київ відбувся Круглий стіл.  У засіданні взяли участь керівники найбільших українських компаній, що займаються працевлаштуванням українських моряків для роботи на суднах основних європейських та світових судноплавних компаній, представники Міністерств України – Інфраструктури, Соціальної політики, Закордонних справ, Верховної ради України та ЗМІ.

       Учасники Круглого столу, розуміючи високу соціальну значимість українського крюінгу, висловили переконання у необхідності активної взаємодії з органами державної влади задля забезпечення подальшого розвитку сфери працевлаштування українських моряків на міжнародному ринку праці, готовність надання державним інституціям фахової консультаційної, експертної та технічної допомоги з розгляду, обговорення та розробки нормативно-правових документів.

    Переконливо просимо Вас звернути увагу на те, що на цей час важливим питанням для працевлаштування українських моряків за кордоном є приєднання України до Конвенції Міжнародної організації праці про працю в морському судноплавстві (Конвенція МОП-2006), яка набрала чинності 20 серпня 2013 року.Учасниками цієї конвенції стали практично всі морські держави Європи.Ратифікація Конвенції МОП – 2006 не тільки забезпечить прийняття Україною світових стандартів, але, що в умовах необхідності відновлення економічного потенціалу нашої держави, надасть можливість гідного працевлаштування більш ніж 80 тисячам українських моряків, фаховий рівень яких високо оцінений судновласниками на  міжнародному ринку праці та надходження в Україну понад 1,2 мільярда доларів щороку у вигляді заробітної плати моряків.

Відповідно до Положення про Міністерство соціальної політики України, затвердженого  Указом Президента України від 06 квітня 2011 року № 389, Мінсоцполітики України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики, зокрема, у сферах зайнятості населення та трудової міграції, трудових відносин, соціального захисту.

Мінсоцполітики спільно з Мінінфраструктури, на наш погляд, проводить не достатню ефективну роботу щодо ратифікації Конвенції МОП-2006.

У серпні 2013 року Мінсоцполітики підготувало та направило до зацікавлених міністерств проект Закону України «Про ратифікацію Україною Конвенції Міжнародної організації праці про працю в морському судноплавстві». 

02 вересня 2013 року Мінінфраструктури погодило зазначений проект, а також надало пропозиції щодо нормативно-правових актів, до яких необхідно внести зміни у разі приєднання, та фінансово-економічні розрахунки витрат, необхідних для виконання умов конвенції. 

Проте вже минув рік, а  питання щодо приєднання до зазначеної Конвенції МОП не вирішене.Таке гальмування вже сьогодні стало перепоною для працевлаштування моряків, зокрема суднові кухарі, які мали контракти з іноземними судновласникам змушені відмовитися від запропонованої роботи і залишитися в Україні.

З урахуванням вищезазначеного, переконливо просимо надати відповідні розпорядження щодо прискорення роботи з приєднання України до Конвенції МОП-2006 Мінсоцполітики та усіма дотичними інституціями; визначити Міністерство соціальної політики України відповідальним за здійснення заходів щодо підготовки проекту Закону України «Про ратифікацію Україною Конвенції Міжнародної організації праці про працю в морському судноплавстві» та компетентним органом для реалізації вимог Конвенції   МОП-2006.

Висловлюємо впевненість у близькому завершенні військових дій на теренах України та, зі свого боку, докладаємо зусиль для забезпечення нагальних потреб українських прикордонників у зоні АТО.

 

З повагою

Генеральний директор                                                                          В.Кісловський

Капітан далекого плавання